O projekcie
Projekt pt.: „Podniesienie jakości i efektywności kształtowania wiedzy oraz umiejętności praktycznych studentów na kierunku Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym poprzez utworzenie studiów dualnych” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Umowa nr POWR.03.01.00-00-DU37/18
Priorytet III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju
Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Okres realizacji: 01.05.2019 r. – 30.04.2023 r.
Wartość projektu: 1 528 110,79 zł
Cel projektu
Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych 30 studentów/ek Wydziału Mechanicznego kierunku praktycznego Samochody i Bezpieczeństwo w Transporcie Drogowym UTH Rad. poprzez realizację kształcenia dualnego opartego na wysokiej jakości stażach przemysłowych oraz szkoleń specjalistycznych odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.
Uczestnicy projektu
Uczestnikami projektu są studenci studiów stacjonarnych Wydziału Mechanicznego UTH Rad. kierunku o profilu praktycznym Samochody i Bezpieczeństwo w Transporcie Drogowym – studiów dualnych rozpoczynający naukę w roku akademickim 2018/2019.
Liczba kandydatów
W ramach projektu 30 studentów/ek studiów dualnych I-st. na kierunku SiBwTD uczestniczyć będą w zajęciach dydaktycznych na Uczelni, w wyjazdach studyjnych do zakładów pracy, płatnych stażach przemysłowych w instytucjach kształcenia praktycznego, specjalistycznych szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe oraz językowe wymagane w pracy w środowisku międzynarodowym.
Projekt obejmuje realizację zadań:
- Rozpoznanie możliwości, potrzeb i potencjału partnerów kształcenia praktycznego pomocnych w doskonaleniu procesu dydaktycznego.
- Modyfikacja, udoskonalenie i uaktualnienie programu kształcenia na kierunku praktycznym uwzględniająca potrzeby, możliwości i wyposażenie badawcze partnerów kształcenia praktycznego oraz wykształcenie i wprowadzenie na rynek pracy wysoko wykwalifikowanej kadry dla autoryzowanych i nieautoryzowanych stacji obsługi samochodów oraz jednostek zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio bezpieczeństwem ruchu drogowego.
- Wizyty studyjne w przedsiębiorstwach kształcenia praktycznego.
- Przygotowanie i realizacja płatnych staży przemysłowych.
- Organizacja 5-ciu specjalistycznych certyfikowanych szkoleń dla studentów.